راهنمای نویسندگان

پژوهشگر گرامی:

به استناد بخشنامه شماره 10/62815 به تاریخ 1398/10/04 دانشگاه آزاد اسلامی مقرر گردید 

در صورت تأیید اولیه مقاله توسط سردبیر، بابت ارسال هر مقاله جهت داوری مبلغ یک‌میلیون‌وپانصدهزارریال (1500000ریال) و پس از تأیید نهایی(پذیرش)، مبلغ سه‌میلیون‌‌وپانصدهزارریال (-/3/500/000 ریال) دیگر جهت چاپ مقاله از نویسنده/نویسندگان (عهده‌دار مکاتباتدریافت شود.

 

عنوان نشریه

شناسه واریز (دیجیت)

شماره حساب

آموزش و ارزشیابی

4192990797

0104139330003 (بانک ملی)

 

  فرم تعارض منافع نویسندگان

 اصالت مقاله (تعهدنامه)

با توجه به لزوم صیانت از تألیفات پژوهشگران گرامی کشور و پرهیز از تخلفات پژوهشی و با عنایت به قانون «پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی» و بر اساس آئین‌نامه نشریات علمی شماره 11/25685 مورخه 1398/2/9 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر اخلاق پژوهش، تمامی نویسندگان مقالات موظفند گواهی مشابهت‌یابی مقاله ارسالی خود را از سامانه  همیاب سیناوب با بارگذاری کل مقاله، اخذ و در زمان ارسال مقاله در سایت نشریه، در قسمت فایل‌های ارسالی نویسندگان و در بخش کپی‌رایت بارگذاری نمایند. بدیهی است عدم ارائه گواهی مشابهت‌یابی و یا هم‌پوشانی زیاد سبب عدم بررسی و پذیرش مقاله خواهد شد. مسئولیت صحت گواهی ارائه شده به‌طور کامل بر عهده نویسنده مسئول مقاله است. لازم به‌ذکر است هزینه مشابهت‌یابی به عهده شخص نویسنده می‌باشد.

 

پایگاه‌ مشابهت‌یاب"همیاب سیناوب" جهت کنترل عدم همپوشانی مقالات فارسی (plagiarism checker):

  https://hamyab.sinaweb.net/

 

  پایگاه‌های مشابه‌یاب جهت کنترل عدم همپوشانی مقالات انگلیسی (plagiarism checker):

https://www.duplichecker.com/

 http://www.dustball.com/cs/plagiarism.checker/

http://smallseotools.com/plagiarism-checker

وظایف نویسندگان:

  • نویسندگان مقاله‌های پژوهشی باید علاوه بر یک گزارش دقیق از کار انجام شده با یک بیان علمی خوب اهمیت آن را نیز ارایه دهند.
  • مقاله باید جزئیات کافی و مرجع داشته باشد تا به دیگران اجازه تکرار کردن آنرا بدهد. اظهارات جعلی و نادرست، غیراخلاقی بوده و غیرقابل قبول می‌باشد.
  • ارایه همزمان یک مقاله به چند نشریه و یا ارایه مقاله‌های منتشر شده و یا پذیرش شده در سایر نشریه‌ها خلاف قوانین است.
  • مقاله‌های ارایه شده توسط نویسنده/گان می‌بایست حاصل و نتیجه پژوهش و تحقیق خود آنها بوده و هرگونه استفاده از تحقیقات سایر افراد باید با ذکر منبع در مقاله صورت گیرد.
  • از تمام کسانی که سهم قابل توجهی در انجام کار دارند به عنوان نویسندگان مشترک نام برده شود و یا به عنوان همکاران از آنها قدردانی شود.
  • نویسنده مسئول باید اطمینان حاصل کند که نام تمام نویسندگان مشترک، در مقاله گنجانده شده و تمام نویسندگان مشترک نسخه نهایی مقاله را دیده و به تأیید آنها رسیده است و برای ارایه آن به نشریه برای انتشار موافقت دارند.
  • نویسنده در هر زمانی که متوجه هرگونه خطا و بی‌دقتی در مقاله خود شود، سردبیر نشریه را در جریان آن قرار داده و نسبت به اصلاح آن اقدام و یا مقاله را بازپس گیرد.

شرایط پذیرش مقالات:

1-   محتوای مقاله با اهداف این نشریه متناسب باشد.

2-   مقاله باید جنبه­­­‌ی علمی و پژوهشی داشته باشد.

3-   حداقل یکی از نویسندگان مقاله استادیار باشد.

4-   مقاله حاصل مطالعات، تجربه­‌ها و پژوهش­‌های نویسنده یا نویسندگان باشد.

5-  قبلاً در هیچ یک از نشریات داخلی و بین‌المللی یا مجموعه­‌ی مقالات سمینارها و مجامع علمی به چاپ نرسیده یا به طور هم زمان برای سایر مجلات ارسال نشده باشد.

6-  فایل word و pdf مقاله نهایی به همراه فرم تکمیل شده اصالت مقاله (تعهدنامه) باید به رایانامه نشریه ارسال شود. فایل word اصالت مقاله را از سایت نشریه می‌توان دریافت نمود

و یا با دفتر نشریه نیز می‌توان تماس گرفته و فایل را درخواست کرد.

 7- به استناد بخشنامه شماره 10/62815 به تاریخ 1398/10/04 دانشگاه آزاد اسلامی مقرر گردید:

 در صورت تأیید اولیه مقاله توسط سردبیر، بابت ارسال هر مقاله جهت داوری مبلغ یک‌میلیون‌وپانصدهزارریال (1500000ریال) و پس از تأیید نهایی(پذیرش)، مبلغ سه‌میلیون‌‌وپانصدهزارریال (-/3/500/000 ریال) دیگر جهت چاپ مقاله توسط نویسنده/نویسندگان (عهده‌دار مکاتبات) به شماره حساب 0104139330003 و شناسه (دیجیت) 4192990797 نزد بانک ملی ایران شعبه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز (کد شعبه 4589) واریز و سپس اسکن فیش واریزی به همراه مقاله ارسال خواهد شد.

(مبالغ واریزی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد)

تذکر:

در هر یک از مراحل چهارگانه­‌ی بررسی مقاله (تا قبل از چاپ و انتشار)، هرگاه ارسال توأمان مقاله­‌ی مذکور به سایر نشریات، سمینارها و کنفرانس‌ها برای هیئت تحریریه محرز شود،

مقاله­­­­­‌­ ارسالی بایگانی شده و در صورتی که نامه­‌ی تأیید مقاله نیز صادر شده باشد، مراتب به صورت مکتوب به گیرندگان و واحد دانشگاهی مربوطه اعلام خواهد شد.

بنابراین در چنین مواردی امکان بررسی سایر مقالات از سوی نویسندگان مذکور در این نشریه کان‌لم‌یکن تلقی خواهد شد. باتوجه به سیاست­‌های هیئت تحریریه، نشریه از بررسی و انتشار مقاله‌های ترجمه شده معذور است.

توصیه: لطفاً قبل از ارایه یا ارسال مقاله، از همکاران خود بخواهید مقاله‌تان‌ را بادقت مطالعه کنند.

 

رعایت دقیق نکات زیر، یکی از شرایط پذیرش اولیه مقاله از سوی این مجله می‌باشد:

الف) مقاله­‌ باید در روی یک طرف کاغذ  A4 تایپ شده باشد.   ‌

ب) تمام صفحات مقاله به صورت متوالی شماره گذاری شده و در سایت نشریه بارگذازی شود.

پ) مقاله‌ی ارسالی با استفاده از نرم‌افزار Word، طبق قالب زیر (نحوه تنظیم و صفحه‌آرایی مقاله) آماده شده و بایستی حجم مقاله از (پانزده / 15) صفحه تجاوز نکند.

ت) ( Paper Size: A4 )

ث) Pagesetup به ترتیب Top: 5.5- Bottom: 4.5 - Left: 4 - Right: 4 و نیز در قسمت Layout اندازه Header: 4.5 و Footer: 4.5 باید باشد.

 ج) ترتیب نوشتاری اسامی نویسندگان مقاله بر عهده صاحبان مقاله بوده و ضروری است شخص عهده‌دار مکاتبات(نویسنده مسئول) مشخص شده و قید رایانامه دانشگاهی (ایمیل آکادمیک) ایشان ضروری است.

 چ) چکیده مقاله نباید بیش از300-250 کلمه باشد و بایستی در حوزه فرضیه و یافته‌های تحقیق ذکر شود.

 ح) واژگان کلیدی مقاله پس از چکیده مقاله درج و در پنج الی هفت کلمه نوشته خواهد شد.

 خ) نوع قلم و اندازه قلم در متن اصلی و لیست منابع  (فارسی B mitra 13  و انگلیسی Times New Roman 11)

 د) جدول­‌ها، شکل­‌ها، نمودارها و تصاویر باید واضح و قابل چاپ بوده و در داخل مقاله بطور مشخص شماره‌گذاری شوند. عنوان جدول‌ها در بالا و عنوان نمودارها در زیر و به زبان‌های  فارسی و انگلیسی که اندازه قلم عنوان جدول‌ها و نمودارها (فارسی Bmitra 10  و انگلیسی Times New Roman 8) بوده، نوشته خواهد شد. البته ارقام داخل جدول‌ها باید فقط به زبان انگلیسی نوشته شده و به جای ممیز از نقطه استفاده شود.

 ذ) در مقاله از ذکر واژه­‌های غیرفارسی(انگلیسی، عربی و ...) که برای آنها، برابر فارسی رسا و تصویب شده وجود دارد، خودداری شود. چنانچه معادل فارسی رسا و تصویب شده وجود نداشته باشد. باید به طور مشخص در متن مقاله و کنار واژه­‌ی فارسی مورد استفاده، شماره‌گذاری شده و سپس در پاورقی واژه­­­­‌ی کامل انگلیسی با اندازه‌ و قلم(فارسی Bmitra 10  و انگلیسی Times New Roman 8) ذکر شود. شماره‌های منابع پاورقی در هر صفحه، بایستی از شماره­‌ی یک آغاز شده و حتماً از Reference Footnote استفاده شود.

 ر) در فهرست منابع ابتدا منابع فارسی براساس حروف الفبا تنظیم و سپس منابع انگلیسی استفاده شده و ترجمه شده منابع فارسی به انگلیسی مابین منابع لاتین براساس حروف الفبا تنظیم و نوشته خواهد شد.

 

سایر نکات:

1- هیئت تحریریه­‌ی مجله در قبول یا رد و هم­چنین حذف یا اصلاح مقاله­‌های رسیده آزاد است.

2- مقاله­‌های رسیده در صورت قبول یا رد به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

3- پذیرش مقاله بر عهده­‌ی مجله است که پس از داوری، صلاحیت انتشار آن با تأیید هیئت تحریریه و به صورت مکتوب به نویسنده یا نویسندگان اعلام خواهد شد.

4- درج مقاله‌ها در مجله به معنی تأیید محتوای آن توسط هیئت تحریریه­‌ی مجله نبوده، از اینرو مسئولیت صحت مطالب هر مقاله بر عهده­‌ی نویسنده یا نویسندگان آن است.

5- در مرحله­‌ی تأیید مقاله و پس از اعلام مکتوب به نویسنده یا نویسندگان، باید فایل مقاله طبق قالب زیر (نحوه تنظیم و صفحه‌آرایی مقاله) را که با نرم افزار Word آماده نموده و حداکثر ظرف مدت 10 روز به دفتر مجله ارسال شود.

6- در صفحه منابع مقاله، تمام منابع ذکر شده در متن مقاله، به ترتیب الفباء (حرف اول نام‌خانوادگی نویسنده اول) هم در مورد کتاب و هم مقاله، منظم شده و سپس کلیه منابع فارسی و منابع زبان انگلیسی و ترجمه شده منابع فارسی به ترتیب یاد شده، آورده شود. برای ذکر کامل آدرس منابع و به منظور یکسان سازی آدرس دهی در صفحه منابع، از روش زیر استفاده شود:

7- این نشریه در هر سال شمسی از هر نویسنده مقاله فقط یک مقاله چاپ خواهد کرد. در صورت چاپ مقاله از یک نویسنده در هر سال چاپ مقاله تأیید شده دومی به سال بعد موکول خواهد شد.

 

  کتاب به زبان اصلی:

نام‌خانوادگی نویسنده، نام کوچک(سال انتشار کتاب)، عنوان کتاب، ناشر، محل نشر، نوبت چاپ، شماره جلد، شماره صفحات.

 مقاله به زبان اصلی:

نام‌خانوادگی نویسنده، نام کوچک (سال انتشار مقاله در مجله)، عنوان مقاله، نام مجله، شماره مسلسل تک‌شماره، ناشر، ماه یا فصل انتشار تک‌شماره، شماره صفحات.

 کتاب تألیفی یا ترجمه شده به فارسی:

نام‌خانوادگی نویسنده، نام کوچک، عنوان کتاب، نام و نام‌خانوادگی مترجم (در صورت تألیفی بودن این قسمت حذف می‌شود)، ناشر، محل نشر، تاریخ انتشار، نوبت چاپ، شماره جلد، شماره صفحات.

  مقاله از مجلات تخصصی فارسی:

نام‌خانوادگی نویسنده، نام کوچک، عنوان مقاله، نام مجله، ناشر، شماره مسلسل (دوره)، ماه یا فصل انتشار، شماره صفحات.

 

توجه:

در صورت وجود چند نویسنده (در مورد کتاب و یا مقاله) پس از نوشتن نام‌خانوادگی و نام اولین نویسنده، برای هر یک از نویسندگان دیگر، ابتدا نام‌خانوادگی و سپس نام‌ آنها نوشته خواهد شد. قبل از نوشتن نام نویسنده آخر،

در منابع فارسی حرف ((و))، و در منابع خارجی علامت ((&)) خواهد آمد.

در صورت استفاده از منابع اینترنتی در مقاله، در صفحه منابع از الگوهای زیر استفاده نمایید:

 کتاب الکترونیکی:

نام‌خانوادگی، نام مؤلف، عنوان کتاب، محل نشر، ناشر، تاریخ انتشار، تاریخ آخرین ویرایش(در صورت موجود بودن) ، نشانی دسترسی به سایت اینترنتی به طور کامل و تاریخ مشاهده

 مقالات الکترونیکی:

نام‌خانوادگی، نام مؤلف، عنوان مقاله، نام نشریه، دوره، شماره، ماه، سال، شماره صفحه (در صورت موجود بودن) [Online] ، نشانی دسترسی به سایت اینترنتی به طور کامل و تاریخ مشاهده

پایان‌نامه یا رساله الکترونیکی:

نام‌خانوادگی، نام نویسنده ((عنوان پایان‌نامه))،  مقطع تحصیلی و رشته، دانشگاه، سال دفاع از پایان‌نامه یا رساله [Online] .< نشانی دسترسی به سایت اینترنتی به طور کامل و تاریخ مشاهده

*******************************************************************************************************************

 اصالت  مقاله (تعهدنامه)

نشریه علمی "آموزش و ارزشیابی" 

 

با سلام و احتــرام، موارد زیر در خصوص مقاله ارایه شده به استحضار می‌رساند:

1-  مقاله اینجانب/اینجانبان با عنوان: «......................................................................................................» تاکنون به هیچ مجله یا مجله‌های دیگر ارسال نشده و در هیچ مجله‌ای به چاپ نرسیده است.

2-  اسامی نگارنده/گان  و ترتیب آنها همانند ترتیبی که روی مقاله نوشته شده است، صحیح بوده و در نهایت به ترتیب زیر که به امضاء رسیده، می‌باشد.

3-   اینجانب/اینجانبان «...............» نفر به عنوان نگارنده/گان مقاله، صحت بندهای 1 و 2 این تعهدنامه را تأیید می‌کنم/می‌کنیم.

4-  اینجانب «...............................................» نویسنده مسئول و عهده‌دار مکاتبات این مقاله با مشخصات زیر می‌باشم.

5-  این مقاله مستخرج از طرح پژوهشی    رساله دکتر تخصصی    پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد    می‌باشد.

 

نام و نام‌خانوادگی(نویسنده مسئول) «..............................»

رایانامه دانشگاهی(ایمیل آکادمیک):                              

شماره نمابر(فاکس):                     شماره تلفن ثابت:                    شماره تلفن همراه:             

نشانی(با ذکر کد پستی):                                                                   

                                                                                                امضاء و تاریخ

نام و نام‌خانوادگی نگارنده اول «..............................»                                                                                                                               امضاء و تاریخ                                    

 نام و نام‌خانوادگی نگارنده دوم «..............................»                                                                                                                              امضاء و تاریخ

نام و نام‌خانوادگی نگارنده سوم «..............................»                                                                                                                            امضاء و تاریخ

نام و نام‌خانوادگی نگارنده/گان بعدی به ترتیب «..............................»                                                                                                          امضاء و تاریخ

*******************************************************************************************************************

فرم تعارض منافع نشریه علمی "آموزش و ارزشیابی"

  مطابق با فرم تعارض منافع ذیل، نگارنده(گان) مقاله اعلام می‌دارند که در رابطه با انتشار مقاله ارائه شده به‌طور کامل از اخلاق  نشر، از جمله پرهیز از سرقت ادبی، سوءرفتار، جعل داده‌ها و یا ارسال و انتشار دوگانه، پرهیز نموده‌اند و منافعی تجاری در این راستا وجود ندارد و نویسندگان در قبال ارائه اثر خود وجهی دریافت ننموده‌اند. ضروری است نویسنده مسئول از جانب سایر نویسندگان این فرم را امضا و تأیید نموده و اصالت محتوای آن را اعلام نماید. نویسنده مسئول هم‌چنین اعلام می‌دارد که این اثر قبلاً در جای دیگری منتشر نشده و هم‌زمان به نشریه دیگری ارائه نگردیده است. هم‌چنین کلیه حقوق استفاده از محتوا، جداول، تصاویر و ... به نشریه "آموزش و ارزشیابی"محول گردیده است.

 

آدرس الکترونیکی:

نام نویسنده مسئول:

تلفن:

وابستگی سازمانی:

عنوان مقاله:

آیا نویسندگان یا موسسه مربوطه وجهی از یک شخص ثالث (دولتی، تجاری، بنیاد خصوصی و غیره) برای هر بخشی از مقاله ارائه شده (شامل کمک‏های مالی، نظارت بر داده‏ها، طراحی مطالعه، آماده‏سازی اثر، تجزیه و تحلیل آماری و ...) دریافت نموده است؟

بلی

خیر

 

آیا نویسندگان هرگونه اختراعی که در حال انجام، داوری و یا ثبت شده، مربوط به این اثر را در حال انجام دارند؟

 

بلی

خیر

 

آیا طرق دسترسی دیگری وجود دارد که خوانندگان بتوانند که اطلاعات اضافی اثر مذکور را از نویسندگان مقاله دریافت نمایند؟

بلی

خیر

 

آیا جنبه‏ای از این اثر مرتبط با حیوانات آزمایشی یا بیماری های خاص انسانی است که نیاز به اعلام و تایید اخلاق نشر باشد؟

بلی

خیر

 

نام نویسنده مسئول:                                                            تاریخ:                                                     امضا